Atrakcje w okolicy Spędź niezapomniane wakacje nad morzem
pełne unikalnych i wyjątkowych atrakcji turystycznych!

Marina Polmax w Dziwnowie

MARINA to zaciszna przystań jachtowa na 20 jachtów z pełnym zapleczem dla żeglarzy oraz tawerna żeglarska oferująca posiłki, wszelakie napoje (piwo, drinki) plus doskonale warunki socjalne dla żeglarzy.

Festiwal Wikingów w Wolinie

Jomsborg nad Dziwną…, czyli średniowieczna osada Wikingów w Wolinie. W tym małym mieście na wyspie czekają Was rozmaite niespodzianki: od Wolińskiego Parku Narodowego i jego niesamowitej przyrody zaczynając, na skansenie odtwarzającym siedzibę Wikingów kończąc.

Jezioro Turkusowe w Wapnicy

Cud natury? Nie, raczej dowód jej triumfu. Jezioro o wspaniale przejrzystej, turkusowo połyskującej wodzie, to tak naprawdę zaleczona "blizna" po odkrywkowej kopalni kredy, która działała tu do lat 50-tych.

Promenada gwiazd w Międyzdrojach

Bez cienia wątpliwości, Międzyzdroje rozsławił coroczny, odbywający się w lipcu, Festiwal Gwiazd, w ramach, którego odbywają się liczne spektakle teatralne, pokazy filmów, spotkania z gwiazdami ekranu, a nawet mecz piłkarski z udziałem gwiazd.

Ruiny kościoła w Trzęsaczu

Pozostałość po XIV-wiecznym gotyckim kościele pw. św. Mikołaja. Świątynia pierwotnie wzniesiona w odległości ok. 1,8-2 km od brzegu morza, pośrodku wsi, uległa zniszczeniu w wyniku procesów abrazyjnych. Do dzisiaj zachowała się jedynie południowa ściana kościoła znajdująca się u szczytu klifu.

Park Wieloryba Rewal

W czterech specjalnie przygotowanych sekcjach tematycznych dzieci i dorośli mogą spojrzeć prosto w oczy groźnym rekinom i wielkim wielorybom, dowiedzieć się wreszcie, gdzie jest Nemo, a także poznać ryby, które spożywamy w okolicznych smażalniach.

Aleja Gwiazd Sportu

Jedna z bardziej znanych atrakcji Dziwnowa to Aleja Gwiazd Sportu. Jest to zespół replik medali sportowych, gdzie pierwsze mosiężne repliki medali odsłonięto w 2002 roku. Od tego czasu rok w rok, podczas Festiwalu Gwiazd Sportu odsłaniane są kolejne postumenty z replikami znanych sportowców.

Szlaki rowerowe

Wokół Dziwnowa wije się wiele niesamowitych ścieżek rowerowych. Najdłuższa z nich ma aż 60 km - od Dziwnowa, aż do Świnoujścia! Podczas aktywnego spędzania czasu zobaczą Państwo wszystkie sekrety naszego wybrzeża.

Blue Wave
ul. Kaprala Koniecznego 7a
72-420 Dziwnów
tel. 782-808-508
tel2. 782-808-608
www.eholiday.plBlue Wavewww.eholiday.pl/noclegi-dziwnow-8687.html